ZPW HABUD Sp. z o.o. & HABUD Sp. z o.o. Sp. K.

W dniu 23 sierpnia 2019 zakończyliśmy realizację zadania pn.: Budowa przystani kajakowej oraz przenoski w Starogardzie Gdańskim w ramach projektu Pomorskie Szlaki kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia. Umowa na tą inwestycję została podpisana 4 lutego 2019 z firmą Usługi Ogólnobudowlane Piotr Ślązak.

Zadanie wykonano w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. Realizowały je wspólnie Gmina Starogard Gdański jako partner wiodący projektu oraz gminy Gniew i Pelplin. Każdy samorząd ma określone zadania do wykonania na swoim terenie.  Starogard ukończył inwestycję jako pierwszy na szlaku. Oprócz przystani kajakowej na terenie Hufca Miasto, wybudowało przenoskę po obu stronach ulicy Hallera. Wydało na to ponad 460 tys. zł, z czego 85 proc. tj. 383 tys. zł dofinansowała Unia Europejska z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego w trybie zaprojektuj i wybuduj polegającego na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wykonaniu na jej podstawie robót budowlanych polegających na budowie przystani kajakowej oraz przenoski w Starogardzie Gdańskim w ramach projektu Pomorskie Szlaki kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia, realizowan na podstawie programów funkcjonalno – użytkowych oraz kart informacyjnych przedsięwzięcia, w oparciu o opracowanie pn. „Analiza wykonalności dla Przedsięwzięcia Kajakiem przez Pomorze”, „Koncepcja oznakowania szlaków kajakowych”, „Koncepcja zagospodarowania szlaków wodnych woj. pomorskiego dla rozwoju turystyki kajakowej”, „Wytyczne (modelowe, typowe) do projektowania infrastruktury wodnej dla potrzeb turystyki kajakowej”.

Budowa przystani kajakowej oraz przenoski w Starogardzie Gdańskim w ramach projektu Pomorskie Szlaki kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia) jest naszym kolejnym przystankiem na Pomorzu (wcześniej Zbiornik Żukowo),  jako doświadczona firma specjalizująca się w hydrotechnice melioracji po raz kolejny uczestniczymy w modernizacji Polskiego podwórka.

Czas realizacji przedsięwzięcia został ustalony na 29 sierpnia 2019 roku.